Skip navigation

kategoria:
moc wiedzy o uprawie

Róża Japońska – moc wiedzy o uprawie

dodano: 03/05/2011

PO ZAKUPIE

UWAGA: Roślinę podlać. Posadzić w ogrodzie lub w większej donicy jak najszybciej po otrzymaniu.
Wykopać dołek średnicy ok 40 cm, wyjąć roślinę z zielonej doniczki, posadzić, uzupełnić ziemię, mocno udeptać pozostawiając misę na wodę i obficie podlać.

Jeśli roślina ma być uprawiana w doniczce, regularnie sprawdzaj, czy nie wymaga podlania.

PORADY OGRODNICZE

Róża Japońska jest łatwa w uprawie, nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i jest odporna na szkodniki i choroby. Rośnie szybko, jest absolutnie odporna na mrozy, okresowe susze i wiatry, a także zanieczyszczenia powietrza.

Cięcie
Po 4-5 latach, kiedy kłopotem mogą okazać się nadmierne rozmiary krzewów, wczesną wiosną można przyciąć wszystkie pędy na pożądaną wysokość. Z uśpionych pąków, umieszczonych także na starych pędach, wyrosną nowe, silne przyrosty. Taki odmładzający zabieg spowoduje także obfitsze kwitnienie i owocowanie.

Warunki klimatyczne i glebowe
Preferuje gleby wapienne, stanowiska ciepłe i słoneczne.
Nadaje się na każde stanowisko w ogrodzie, nie zawiedzie także na piaszczystej, leśnej działce. Im więcej zapewnimy jej słońca – tym obficiej odwdzięczy się kwiatami i owocami.

W przeciwieństwie do innych ogrodowych róż, nie wymaga ani przygotowania do zimy, ani czyszczenia czy przycinania po zimie. Jest absolutnie odporna na surowe mrozy.

Jeżeli nie chcemy aby rozrastała się zbytnio na szerokość, warto zabezpieczyć się przed wyrastaniem z ziemi nowych odrostów. Wystarczy w tym celu wyściółkować ziemię wokół krzewu grubą warstwą kory (5-10cm) lub tkaniną szkółkarską.

Nawożenie
Wiosną róże można lekko nawozić z innymi roślinami w ogrodzie.

2011 All Rights Reserved. Design by