Skip navigation

kategoria:
moc wiedzy o uprawie

Jagoda Goji – moc wiedzy o uprawie

dodano: 03/05/2011

PO ZAKUPIE

UWAGA: Roślinę podlać. Posadzić w ogrodzie lub w większej donicy jak najszybciej po otrzymaniu.
Wykopać dołek średnicy ok 40 cm, wyjąć roślinę z zielonej doniczki, posadzić, uzupełnić ziemię, mocno udeptać pozostawiając misę na wodę i obficie podlać.

Jeśli roślina ma być uprawiana w doniczce, regularnie sprawdzaj, czy nie wymaga podlania.

PORADY OGRODNICZE

Silnie rosnący krzew o wzniosłym pokroju, dorastający do 2 metrów wysokości z długimi, elegancko przewijającymi pędami.

Delikatne, białe i fioletowe kwiaty zdobią krzew przez całe lato (V-VIII). Zapylenie, prowadzące do zawiązywania owoców odbywa się przy pomocy owadów i następuje samoczynnie. Sadzenie większej ilości krzewów w sąsiedztwie zwiększa plonowanie.

Wymagania klimatyczne i glebowe
Lubi przepuszczalne i żyzne gleby.
Goji jest rośliną pionierską, odporną na upały i susze, o świetnej sile przetrwania i witalności. Doskonała do miejskich warunków, znosi duży poziom zanieczyszczeń komunikacyjnych i zasolenia gleby. Wyjątkowo odporna na wiatry i silne mrozy. Może rosnąć w ogrodach i w dużych donicach balkonowych.

Pielęgnacja
Krzewy warto silnie przycinać wiosną przez pierwsze 2 lata po posadzeniu. Cięcie pobudzi wzrost i zwiększy plonowanie w kolejnych latach. W kolejnych latach, można lekko przycinać po zbiorach owoców.

Owocowanie
Owoce dojrzewają od sierpnia do października. Mają jajowaty kształt, 1-2cm długości, i intensywny, czerwono – pomarańczowy kolor. Można je zjadać prosto z krzewu, jak i suszyć na słońcu.

2011 All Rights Reserved. Design by